Forex

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forex

Sve vezano za Forex na jednom mestu !!!


2 posters

    Koji je vaš najbolji trejd u vašoj istorji trgovanja ?

    Petar
    Petar
    Admin


    Broj poruka : 174
    Poeni : 323
    Datum upisa : 13.04.2011
    Lokacija : Beograd

    Koji je vaš najbolji trejd u vašoj istorji trgovanja ? Empty Koji je vaš najbolji trejd u vašoj istorji trgovanja ?

    Počalji od Petar Uto Maj 24, 2011 2:42 pm

    Pozdrav svima,
    Evo jednog zanimljivog pitanja.Dakle koji je vaš najbolji trejd gde ste najviše uzeli pipova.Moj najbolji trejd je long term trejd gde sam uzeo 1700 pipsa na EURUSD u baju od decembra prošle godine... Cool
    Vendetta
    Vendetta


    Broj poruka : 9
    Poeni : 11
    Datum upisa : 31.05.2011
    Lokacija : Beograd

    Koji je vaš najbolji trejd u vašoj istorji trgovanja ? Empty Re: Koji je vaš najbolji trejd u vašoj istorji trgovanja ?

    Počalji od Vendetta Sre Jun 08, 2011 1:12 am

    Ja sam na demo racunu, ali posto sam stavio 200 dolara depozit, i posto sam se naterao da razmisljam kao da sam na lajvu (vrlo obazrivo ulazim u trejdove, i nerviram se kada gubim pipove kao da zaista gubim novac) mogu napisati svoje zapazanje kao da je relevantno.
    U jednom trejdu najvise sam uzeo 30+ pipova, a uspesniji od toga sam bio samo kada sam usao na 3 valutna para u isto vreme (EurJpn, EurUsd, GbpUsd), dakle u isto vreme sam na sva 3 usao na buy i sva tri mi je udarilo u TP u ukupnoj vrednosti preko 40 pipova, na vrednosti pipa 1.
    Sva tri para su isla i preko 100 pipova ukupno, ali nisam imao hrabrosti vec sam odstupio od strategije da jurim po 20 pipa, i posle sam hteo ziv da se pojedem.
    Znam da je ovo smesno za iskusne trejdere, ali eto reko da napisem cisto kao pocetnik za mene je ovo uspeh, te cu kroz neko vreme opet pisati kada budem imao necim da se pohvalim...
    lol!
    Petar
    Petar
    Admin


    Broj poruka : 174
    Poeni : 323
    Datum upisa : 13.04.2011
    Lokacija : Beograd

    Koji je vaš najbolji trejd u vašoj istorji trgovanja ? Empty Re: Koji je vaš najbolji trejd u vašoj istorji trgovanja ?

    Počalji od Petar Sre Jun 08, 2011 11:29 am

    Vendetta ::Ja sam na demo racunu, ali posto sam stavio 200 dolara depozit, i posto sam se naterao da razmisljam kao da sam na lajvu (vrlo obazrivo ulazim u trejdove, i nerviram se kada gubim pipove kao da zaista gubim novac) mogu napisati svoje zapazanje kao da je relevantno.
    U jednom trejdu najvise sam uzeo 30+ pipova, a uspesniji od toga sam bio samo kada sam usao na 3 valutna para u isto vreme (EurJpn, EurUsd, GbpUsd), dakle u isto vreme sam na sva 3 usao na buy i sva tri mi je udarilo u TP u ukupnoj vrednosti preko 40 pipova, na vrednosti pipa 1.
    Sva tri para su isla i preko 100 pipova ukupno, ali nisam imao hrabrosti vec sam odstupio od strategije da jurim po 20 pipa, i posle sam hteo ziv da se pojedem.
    Znam da je ovo smesno za iskusne trejdere, ali eto reko da napisem cisto kao pocetnik za mene je ovo uspeh, te cu kroz neko vreme opet pisati kada budem imao necim da se pohvalim...
    lol!

    Pozdrav Vendetta,
    Ma super,samo polako vezbaj i vremenom ces sticati rutinu.Inace nije bitna broj pipseva vec moneymengament i koliko rizikujes u samim transakcijama... Cool



    Pozdrav
    Vendetta
    Vendetta


    Broj poruka : 9
    Poeni : 11
    Datum upisa : 31.05.2011
    Lokacija : Beograd

    Koji je vaš najbolji trejd u vašoj istorji trgovanja ? Empty Re: Koji je vaš najbolji trejd u vašoj istorji trgovanja ?

    Počalji od Vendetta Pon Jun 13, 2011 8:23 pm

    Tri mala trejda

    [You must be registered and logged in to see this image.]

    Sedam malih i jedan srednji trejd

    [You must be registered and logged in to see this image.]

    Posebno sam bio radostan nakon ovih 8 uspesnih trejdova za redom, 7 u istom danu.
    Vecina su sitni, jedan sam uzeo svega 5 pipova jer mi je delovalo da mi je previse rizicno da cekam ono sto sam naumio, dok recimo ovaj od 40 pipova je moglo i vise ali sam hteo da pustim da vidim hoce li mi probiti take profit nivo, te sam par pipova izgubio...

    Kao sto se moze primetiti, ovde nisam stavljao stop loss-ove, znam da je trebalo po strategiji, ali kad stavim stopp loss cesto mi iz nerealnih situacija odleti i udari u stopp loss i 2 sekunde kasnije ode u pravcu u kom sam i bidovao , i to debelo...

    Pitanje za admine, ovih nekoliko trejdova sto sam uradio, da li je to ono sto zovete skalping strategija? Kada se juri mali broj pipova ali vise puta?
    Petar
    Petar
    Admin


    Broj poruka : 174
    Poeni : 323
    Datum upisa : 13.04.2011
    Lokacija : Beograd

    Koji je vaš najbolji trejd u vašoj istorji trgovanja ? Empty Re: Koji je vaš najbolji trejd u vašoj istorji trgovanja ?

    Počalji od Petar Uto Jun 14, 2011 9:55 am

    Vendetta ::Tri mala trejda

    [You must be registered and logged in to see this image.]

    Sedam malih i jedan srednji trejd

    [You must be registered and logged in to see this image.]

    Posebno sam bio radostan nakon ovih 8 uspesnih trejdova za redom, 7 u istom danu.
    Vecina su sitni, jedan sam uzeo svega 5 pipova jer mi je delovalo da mi je previse rizicno da cekam ono sto sam naumio, dok recimo ovaj od 40 pipova je moglo i vise ali sam hteo da pustim da vidim hoce li mi probiti take profit nivo, te sam par pipova izgubio...

    Kao sto se moze primetiti, ovde nisam stavljao stop loss-ove, znam da je trebalo po strategiji, ali kad stavim stopp loss cesto mi iz nerealnih situacija odleti i udari u stopp loss i 2 sekunde kasnije ode u pravcu u kom sam i bidovao , i to debelo...

    Pitanje za admine, ovih nekoliko trejdova sto sam uradio, da li je to ono sto zovete skalping strategija? Kada se juri mali broj pipova ali vise puta?

    Pozdrav Vendetta,
    Da malo vrmemena u trejdu i mali broj pipova je vrsta skalpiranja.No iz statmenta vidim da nemas SL,to je obavezna stavka i preporucujem ti da ubuduce radis sa SL jer na duge staze bez SL mozes ostetiti racun...


    Pozdrav

    Sponsored content


    Koji je vaš najbolji trejd u vašoj istorji trgovanja ? Empty Re: Koji je vaš najbolji trejd u vašoj istorji trgovanja ?

    Počalji od Sponsored content

      Similar topics

      -

      Sada je Pet Apr 19, 2024 1:10 pm