Forex

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forex

Sve vezano za Forex na jednom mestu !!!


3 posters

    Pip level + Trend linije

    Jugosl@v
    Jugosl@v


    Broj poruka : 30
    Poeni : 38
    Datum upisa : 20.04.2011

    Pip level + Trend linije Empty Pip level + Trend linije

    Počalji od Jugosl@v Sre Apr 20, 2011 11:27 pm

    Pozdrav svim trejderima i support timu vec dugo radim na jednoj modifikovanoj strategiji, koja meni licno odgovara i imam dosta lepe rezultate.

    Elem radi se o Pip level strategiji i ona je baza, na tu bazu stavljam trend linije i kanale ali idemo redom.

    Pip level strategija to je strategija naseg support tima prva koju sam ja odmah i prihvatio pratio sam cesto i jos neke strategije ali uvek bih se vracao levelima jel mi daju neki lepi pregled sta moze u toku dana da se desi.

    Osnove Pip level strategije su sledece:

    Postoje 4 indikatora, MACD (8,17,9) ; RSI (14) ; Moving average 50 (simple) ; Linije podrske i otpora (leveli)

    Ja sam dodao jos i moving average 200 (open, exponential) on mi sluzi za pracenja dugorocnijeg trenda.

    Indikator MACD sluzi za potvrdjivanje ulaza, za buy barovi (makar jedan) moraju biti iznad 0 linije za sell ispod 0 linije.
    Indikator RSI takodje potvrda, za buy iznad 50 nivoa za sell ispod 50 nivoa.
    Moving average 50 sluzi za potvrdu, za ulaz na buy svecice moraju biti iznad 50 a za sell ispod 50
    Linije podrske i otpora su mozda najbitniji element strategije, i u cistoj pip level strategiji one su glavni okidac za ulazak uz pomoc ostalih indikatora.
    Timeframe na kojem se radi ova strategije je M30.

    To je baza na osnovu koje crtam trend linije.

    Trend linije su jako dobar alat koji u ovom slucaju mi pomaze da nadjem ulaz, take profit i stop loss.

    Svako jutro oko 9h pocnem tako sto iscrtam gornju trend liniju odnosno spajam najvislje cene koje se vide i najnize cene to nekad izgleda kao kanal nekad kao zastavica nekad kao trougao, napomena da trend linija mora imati barem 2 potvrde ali bolje je 3 ili vise.

    U okviru tih high i low linija crtam ostale trend linije nekad ih imam 2 nekad 3 nekad i 4, na raskrscima tih linija ili na presecanjima se nalaze ulazi da ja ne bih mnogo pricao pokazacu par slika.

    [You must be registered and logged in to see this image.]

    Posto je ovo novi forum prepisao sam sa starog i iste slike stavio za pocetak, cim bude neki lepi setup po ovom sistemu ja cu ostavljati slike a sad cu jos jednu sliku gde je bijo uspesan ulaz ostaviti ispod cisto za primer a i eventualno za nove clanove i buduce foruma.

    [You must be registered and logged in to see this image.]

    Valutni parovi koje radi uglavnom su EURUSD GBPUSD EURJPY AUDUSD NZDUSD i ponekad USDCAD za pocetak to je to.

    Uskoro nove slike nadam se i moguci dobri ulazi.

    Petar
    Petar
    Admin


    Broj poruka : 174
    Poeni : 323
    Datum upisa : 13.04.2011
    Lokacija : Beograd

    Pip level + Trend linije Empty Re: Pip level + Trend linije

    Počalji od Petar Čet Apr 21, 2011 12:04 am

    Jugosl@v ::Pozdrav svim trejderima i support timu vec dugo radim na jednoj modifikovanoj strategiji, koja meni licno odgovara i imam dosta lepe rezultate...

    Puno uspeha Jugoslave Cool
    avatar
    Milan support


    Broj poruka : 136
    Poeni : 271
    Datum upisa : 14.04.2011

    Pip level + Trend linije Empty Re: Pip level + Trend linije

    Počalji od Milan support Pon Jun 27, 2011 4:41 pm

    EURJPY PIP LEVEL ULAZI

    - danas je na sva 3 valutna para bio ulaz po piplevelu



    [You must be registered and logged in to see this image.]

    Sponsored content


    Pip level + Trend linije Empty Re: Pip level + Trend linije

    Počalji od Sponsored content

      Similar topics

      -

      Sada je Sub Apr 27, 2024 9:43 pm